Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
 
 
  
 
 
 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.07.2015 r.
 
1. Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa- Patrona kierowców odbędzie  się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Miva Polska to stowarzyszenie zbierające fundusze na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Co roku z okazji wspomnienia św. Krzysztofa i poświęcenia pojazdów organizowana jest akcja: „podaruj 1 grosz za kilometr jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel składamy do puszek po Mszy św.
 
2. W dniu dzisiejszym gościmy w parafii na Mszach św. o godz. 10.00 i 12.00 stypendystów papieskich z całej Polski. Młodzież ta przeżywa w Rzeszowie obóz formacyjny pod hasłem: „Bądź chrześcijaninem naprawdę. Rzeszów 2015”. Młodzi podziękują za wsparcie finansowe, jakiego udzielają wierni .w czasie zbiórek do puszek z okazji Dnia Papieskiego.
 
3. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
4. W 1. sobotę miesiąca, będzie modlitwa różańcowa wynagradzająca sercu NMP za grzechy świata. Początek o godz. 17.30.
 
 
5. W przyszłą niedzielę, 2. sierpnia, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 
6. TVP 1 rozpoczyna emisję dwóch nowych cykli programów informujących o przygotowaniu do ŚDM. Przesyłamy plakat z prośbą o zawieszenie w gablocie i zachęcenie wiernych do oglądania tych programów.
 
7. W związku ze zbliżającym się sierpniemmiesiącem abstynencji „Kościół prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno - moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję możemy ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa” (Bp T. Bronakowski). Zachęcamy wiernych do abstynencji w tym miesiącu.
 
8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Prosimy mieszkańców z ul. Kwiatkowskiego: Jakubiec Marta, Olech Anita Robert, Rak Halina Jan, Telega Dorota Wiesław, Telega Agnieszka Daniel, Wożniak Barbara Weron Renata Mirosław.
 
9. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę.
 
 
 
 
    
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS