Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.10.2015 r.
 
1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. godz. 8.00 i różańcu.
Na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św
 
 
2. Akcja Katolicka  i Domowy Kościół zapraszają na procesję  różańcową i Mszę św. w intencji Ojczyzny. Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę, 4 października. Rozpoczęcie o godz. 15.00 obok Krzyża na Placu Śreniawitów  w Rzeszowie.
 
3. Zapraszamy do modlitwy różańcowej (dzieci, jako potwierdzenie ich udziału w nabożeństwie, będą dostawały naklejki). W dni powszednie nabożeństwa będą odprawiane przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Natomiast w niedzielę różaniec będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 8.00. W zakrystii mogą zapisywać się róże oraz inne grupy do prowadzenia modlitwy różańcowej. Gdy nie będziemy mogli przyjść do kościoła, możemy odmówić różaniec w domu.
 
4. W poniedziałek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.
 
 
5. We środę wspomnienie NMP Różańcowej. Nowennę do MB Częstochowskiej połączymy z różańcem. Po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej, sympatyków i czytających lekcje.
 
 
6. W sobotę, 10.10, kandydaci do bierzmowania udadzą się samochodami do Siedlisk k. Rzeszowa, do kaplicy poświęconej bł. ks. Józefowi Kowalskiemu, który oddał życie broniąc różańca w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zbiórka na parkingu przy naszym kościele o godz. 9.30.
 
 
 7. W przyszłą niedzielę, 11 X, będziemy przeżywać XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II - Patron Rodziny”. W tym dniu organizujemy zbiórkę do puszek na stypendia papieskie dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 
8. Zawierzenie Środowiska Akademickiego Chrystusowi  (inauguracja roku akademickiego wszystkich uczelni Rzeszowa) odbędzie się w niedzielę, 11 października 2015 r. na Mszy św.  w Katedrze o godz. 15.00. Po niej nastąpi poświęcenie  i otwarcie Parku Papieskiego. Zapraszamy studentów, pracowników nauki i administracji naszych Uczelni, mieszkańców  oraz duszpasterzy. Szczegóły na plakacie.
 
9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z ul. Jachowicza: Michałek Elżbieta Zenon, Ziemba Marzena Robert, Kawa Maria, Międlar Zofia Krzysztof, Gajdek Emilia, Dynda Anna Antoni, Rak Ewa Stanisław.
 
  
10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
11. „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” jest Stowarzyszeniem Kościoła Katolickiego, które Aby budować kolejne studnie, szkoły i szpitale prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Zbiórka w naszej parafii planowana jest na piątek -09 października do godz. 11.00. Zużyty sprzęt prosimy składać przy parkingu koło kościoła począwszy od środy 07.10. Bliższe informacje na ulotkach przy prasie.
 
 Regulamin rekolekcji w Lipinkach 16-18.10.2015
(w przypadku kiedy zasady zachowania zawarte w Regulaminie Ośrodka są sprzeczne z postanowieniami niniejszego regulaminu należy przestrzegać nakazów i zakazów zawartych w Regulaminie Ośrodka w Lipinkach)
 
1. Uczestnikami rekolekcji są wszyscy, którzy przyjechali na nie do ośrodka w Lipinkach. Uczestnicy rekolekcji są zobowiązani do poszanowania budynku mieszkalnego i kościoła oraz zachowania porządku wewnątrz i wokół nich.
 
2. W czasie trwania rekolekcji obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia i spożywania napojów alkoholowych oraz innych środków odurzających oraz palenia papierosów. Nieprzestrzegający tego zakazu będą musieli opuścić Ośrodek. 
3. W trosce o właściwe przeżycie rekolekcji obowiązuje cisza nocna (od godz. 23.30 do godz. 6.00).
 
4. Atmosfera skupienia, obowiązuje zwłaszcza w bliskości kościoła i podczas trwania konferencji. W tym czasie należy wyłączyć telefony komórkowe. W czasie ciszy nocnej uczestnicy przebywają tylko we własnych pokojach.
 
5. Zaproponowany plan zajęć jest obowiązkowy.
 
6. Każdą nieobecność należy zgłosić u prowadzących lub opiekunów.
 
7. Należy zwracać uwagę na rzeczy osobiste i nie pozostawiać cennych przedmiotów w pokojach.
 
8. Uczestnicy mogą przebywać poza budynkiem tylko podczas czasu wolnego lub zaplanowanych zajęć i nie mogą opuszczać terenu Ośrodka. 
 
9. W kościele obowiązuje właściwy strój oraz postawa szacunku dla miejsca świętego. Organizatorzy proszą o zaangażowanie w śpiew i modlitwę, a także o czynne włączanie się w liturgię i nabożeństwa.
 
10. W czasie trwania rekolekcji pokoje są miejscem odpoczynku.
 
11. Ze względów ekonomicznych pamiętajmy o gaszeniu światła i zakręcaniu kranów.
 
12. Uczestnicy odpowiadają materialnie za dokonane przez nich zniszczenia.
 
ZGODA NA UDZIAŁ W REKOLEKCJACH
 
Zgadzam się na uczestnictwo mojej córki/mojego syna ……………………………………………………………………… w rekolekcjach dla kandydatów do bierzmowania organizowanych w Lipinkach w dniach od 16 do 18 października 2015 roku oraz udzielenie w razie potrzeby pomocy medycznej lub lekarskiej. Zobowiązuję się także do zabrania go przed końcem rekolekcji z ośrodka w Lipinkach, jeśli zdaniem organizatora w sposób rażący naruszył regulamin i pokrycia ewentualnych szkód.  podpis rodzica Ja ………………………………………………………….., jako uczestnik zobowiązuję się do przestrzegania regulaminu rekolekcji. 
 
                                                                                         podpis uczestnika
 
RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI do ZIEMI ŚWIĘTEJ:
(na feriach zimowych, w II połowie lutego 2016 r.)
 
1 dzień: zbiórka pielgrzymów na lotnisku w Jasionce o godz. 6.00; wylot do Tel Awiwu. Przejazd do Bethlejem i zwiedzanie: Pole Pasterzy (Msza Święta), Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja
2 dzień; śniadanie; wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, Bazylika Zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra – in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
3 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolorosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota, wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
4 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan –odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
5 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage - miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, przejście na Górę Syjon chrześcijański – Ściana Płaczu; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
6 dzień; godz. 6.00 wykwaterowanie z hotelu, pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); wyjazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich; przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja.
7 dzień; śniadanie; wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim (dla chętnych – ryba św. Piotra, za dodatkową opłatą 18 USD); powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.
8 dzień; godz. 6.00 śniadanie, pakowanie bagaży do autokaru; wyjazd na lotnisko do Tel Awiwu; wylot do Rzeszowa i przylot ok. godz. 15.30, zakończenie pielgrzymki.
 
Koszt 8 – dniowej pielgrzymki wynosi około: 2950 zł + 110 USD.
Zapisy do końca września wraz z zaliczką w wysokości 500 zł.
Zapisywać się można w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub w zakrystii. Zapraszamy.
 
     
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS