Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
 
 
 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 24.05.2015 r.
 
1. Dziś przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Św. Kończy się okres wielkanocny. Kazania głosi ks. Krzysztof Stawarz, wikariusz z parafii św. Michała Arch. w Rzeszowie, który przybliża nam tematykę Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
 
 
2. Dziś także w sposób szczególny modlimy się za Ojczyznę i o dobry wybór prezydenta w 2. turze wyborów. Przypominamy o prawie i obowiązku głosowania.
   
3. Jurto Święto NMP Matki Kościoła. Uroczysta Msza św. o godz. 18.00.
 
4. W tygodniu Majówki są po wieczornej Mszy św. a w niedzielę przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie.
  
5. We wtorek obchodzimy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych mamach żyjących i zmarłych.
 
6.  We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona jest z majówką.
  
7. W czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, 12.06, obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 
8.Kustosz sanktuarium zaprasza do udziału w koronacji wizerunku Matki Bożej Głogowskiej „Uzdrowienia chorych”, jaka odbędzie się w sobotę 30 maja o godz. 11.00.
 
9. W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 
10 W niedzielę, 31 maja odbędzie się w Rzeszowie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy na ten Marsz całe rodziny, by w dzisiejszym czasie, gdy tak nachalnie walczy się z rodziną, małżeństwem i życiem, zamanifestować nasze przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla życia ludzkiego. Marsz rozpocznie się o godz. 14.30 przy kościele Chrystusa Króla w Rzeszowie; przejdziemy ulicami: ks. Jałowego, Sokoła, Sobieskiego, Targową, Mickiewicza na rzeszowski Rynek.
 
11. W poniedziałek, 1 czerwca, nasza parafia przeżywać będzie adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 18.00. Będzie Msza św., a potem  nabożeństwo czerwcowe. Po nim adoracja do godz. 21.00. Tak zorganizujmy sobie zajęcia w tym dniu, aby znaleźć, chociaż chwilę na modlitwę adoracyjną w kościele. Porządek adoracji podamy później.
 
12. Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PańskiejBoże Ciało (04.06). Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja  eucharystyczna. Trasa będzie przebiegać ul. Koło, Kwiatkowskiego, Podmiejską i zakończymy na ul. Koło za kościołem.
 
13. W Polsce przeprowadzana jest zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop Aborcji”, którego celem jest zapewnienie życia każdemu dziecku. Takie podpisy można składać w zakrystii po Mszach św. Potrzebny jest pesel.
 
14. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Prosimy mieszkańców bloków z ul. Strażackiej  nr 42 i 42A.
 
15. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stolikach za ławkami, po obu stronach, jest nowy numer naszej gazetki MIRIAM. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ TRÓJCY 31.05.2015 r.
 
1. W dniu dzisiejszym o godz. 15.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Dziękujemy za udział w tych nabożeństwie.
 
2. Przez cały czerwiec po Mszy św. będziemy odmawiać litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 
3. W poniedziałek, 01.06, nasza parafia przeżywać będzie adorację Najświętszego Sakramentu. Początek o godz. 18.00. Będzie Msza św., a potem  nabożeństwo czerwcowe. Po nim adoracja do godz. 21.00. Tak zorganizujmy sobie zajęcia w tym dniu, aby znaleźć, chociaż chwilę na modlitwę adoracyjną w kościele. Porządek adoracji róż i grup parafialnych podajemy w gazetce Miriam.
 
4. We wtorek, 02.06 w naszym dekanacie w parafii św. Michała Arch. w Rzeszowie będą peregrynować Symbole Światowych Dni Młodzieży. Początek o 20.30 a zakończenie pasterką o 24.00. Szczegółowy program w gazetce. Zapraszamy do udziału.
 
5. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
6. W czwartek (04.06) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi PańskiejBoże Ciało. Centralna uroczystość w Rzeszowie rozpocznie się o godz. 9.00. Msze św. w naszej parafii o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.  Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się procesja  eucharystyczna. Trasa będzie przebiegać: ul. Koło, Kwiatkowskiego, Podmiejską i zakończymy na ul. Koło za kościołem.
O przygotowanie ołtarzy proszę okolicznych mieszkańców. Udział w procesji jest wyrazem naszej wiary, miłości do Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie oraz wdzięczności za Jego obecność wśród nas. Zapraszam do udziału dzieci: dziewczynki sypiące kwiaty i chłopców do dzwonienia, także dzieci w strojach pierwszokomunijnych, Strażaków. Procesje będą się odbywać przez całą oktawę po Mszy św. wieczornej. W niedzielę (07.06) procesja po Mszy św. o godz. 10.00.
 
7. Zapraszamy na Koncert Jednego Serca, Jednego Ducha, który odbędzie się
w Uroczystość Bożego Ciała, o godz. 19.00, w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka w Rzeszowie. Wstęp wolny. Jest to największy koncert ewangelizacyjny w Polsce.
 
8. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi we środę od 17.30 i w piątek od 17.00.
 
9. W sobotę, 06.06, udajemy się z pielgrzymką parafialną do Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa.
 
10. W I sobotę miesiąca zapraszam na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Początek o godz. 17.30.
 
11. W przyszłą niedzielę, 07.06, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 
12. W niedzielę, 7 czerwca, kolejne  Święto Dziękczynienia, w ramach którego będziemy przeżywać dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II oraz zbiórkę do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
 
13. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Prosimy mieszkańców z ul. Sympatycznej: domki, szeregówki i blok (od nr 1 do 16/6).
 
14. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę. Można zabrać naszą gazetkę MIRIAM. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii.
 
 
    
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS