Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA 23.04.2017r.
1. Dziś przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Parafii Rzeszów – Biała odpust parafialny. Suma o godz. 11.30

2.
Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła. Ofiary możemy składać w kopertach na tacę lub przesyłać na konto parafialne. W ostatnim miesiącu zebraliśmy na ten cel kwotę 40 tys. 475 zł. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne: Bóg zapłać! Szczególne podziękowania kierujemy do kilku rodzin, które złożyły ofiary na witraże w wysokości: 11 tys. zł., 10 tys. zł., 5.5 tys. zł. oraz 1,5 tys. zł. Obecnie mamy fundatorów na 6 witraży, pozostaje jeszcze 7. Jak widzimy trwają prace przy dachu kościoła oraz wieży. W najbliższym czasie zostanie wybrany wykonawca okien wraz z witrażami.
 
3. W dniu dzisiejszym prosimy dzieci, które wraz z rodzinami zbierały pieniądze do skarbonek, aby je przyniosły na Mszę św. na godz. 12.00. Będą je mogły uroczyście ofiarować w czasie procesji z darami. Po Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

4.
Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ma on nas uwrażliwić na ludzi potrzebujących wielorakiej pomocy.

5. Jutro przeniesiona z niedzieli Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski.

6
. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

7. W  najbliższy piątek o godz. 19.00 odbędzie się Msza św. w intencji tegorocznych maturzystów.
Zapraszamy na nią maturzystów, rodziców, krewnych i przyjaciół.

8. Trzecia Niedziela Wielkanocna, 30 kwietnia, jest Ogólnopolską Niedzielą Biblijną, rozpoczynającą IX Tydzień Biblijny. W tym roku będzie ona połączona z pierwszym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego. Informacje na ten temat pojawią się w spotach telewizyjnych i radiowych TVP1.

9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Podmiejskiej:
Płocica Krystyna Wiesław, Miąsik Marta Mariusz, Czach Małgorzata Robert, Stafiej Katarzyna Paweł, Baran Wanda Adam, Grzebyk Urszula Marek, Grzebyk Józefa Jan.
10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.
U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 10:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS