Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017r.
1. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystoDziś, w 3. Niedzielę miesiąca, zbiórka na budowę nowego kościoła. W tym miesiącu na ten cel zebraliśmy kwotę 49 365 zł. ( w tym na witraże 26,5 tys. zł.; szczególne podziękowanie składamy dwom rodzinom, które złożyły po 11 tys. zł., oraz rodzinie, która ofiarowała 3 tys. zł. i 1500 zł.) Ofiary możemy składać na tacę w kopertach lub przesyłać na konto parafialne. Jednocześnie informujemy, że obecnym w roku 2017 wypłaciliśmy za wykonane prace przy nowym kościele w wysokości 184,5 tys. zł. brutto. W ostatnim czasie zostały zamontowane okna na wieży; trwają prace przy dachu; w najbliższym czasie zostanie wybrana firma, która wykona aluminiowe okna; rozpoczniemy także wykonywanie witraży.

2.
Dziś na Mszy św. o godz. 10.00 zostaną wręczone medale „Bene merenti” dla osób zasłużonych dla parafii. Otrzymają je: Antoni Borek, Franciszek Łoza, Józef Rewera, Bogdan Śmigiel i Adam Tobiasz. Dziękują im za ofiarne zaangażowanie w budowę domu parafialnego oraz nowej świątyni, zdajemy sobie sprawę z tego, że takich osób zasłużonych dla naszej wspólnoty jest więcej. Dlatego zostaną wyróżnieni przy najbliższej okazj.
 
3. W dniu dzisiejszym dzieci klas IV będą obchodzić rocznicę I Komunii Św. na Mszy św. o godz. 12.00

4.
Po Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

5. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Wówczas modlimy się nie tylko o dobre plony ziemi, ale także o błogosławieństwo Boże w każdej wykonywanej pracy.

6
. W tygodniu Majówki są po wieczornej Mszy św. a w niedzielę przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie. Dzieci za udział będą otrzymywały specjalne naklejki.
7.
We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej połączona z majówką.

8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

9.
Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Na ten tydzień prosimy mieszkańców bloków z ul Strażackiej: 12A, 12B, 12C. Przypominamy, że składka na sprzątanie kościoła i kwiaty wynosi 30 zł. Pieniądze można [przekazać w zakrystii lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem „ na sprzątanie i kwiaty do kościoła”.
 
10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 10:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS