Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2017r.

1W dniu dzisiejszym Rada Osiedla Drabinianka i Rzeszowski Dom Kultury zapraszają na Dni Osiedla, jakie rozpoczną się Mszą św. w naszym kościele o godz.14.00. Następnie odbędzie się koncert i przemarsz Orkiestry Górniczej na ulicę Strażacką 9 i dalszy ciąg atrakcyjnego programu dla dzieci i dorosłych. Szczegóły w gablotce oraz w naszej gazetce parafialnej.

2.
We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W czwartek, 29.06, Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. o godz. 18.00. Składka przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4.
W I sobotę miesiąca zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Początek o godz. 17.30. O to nabożeństwo szczególnie prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie. Odpowiedzmy na Jej prośbę.

5. W przyszłą niedzielę. 02.07, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

6
. Uczniowie klas VI z naszej parafii proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w celu zakupienia indeksów, w których będą wpisywane oceny z religii oraz I piątki miesiąca. Indeks jest niezbędny w przygotowaniu do bierzmowania.

7.
Zapraszamy do udziału w 40. Pieszej Pielgrzymce z Rzeszowa do Częstochowy w grupie św. Kazimierza (4-13 sierpnia). Zapisać się można w Katedrze dziś oraz 02 czerwca do godz. 13.00, przy wyjściu z kościoła, oraz po każdej Mszy św. w naszej parafii. Dodatkowe informacje są w gablotce. 

8. Odpowiadając na pytania rodziców informujemy, że I Komunia św. dzieci w przyszłym roku odbędzie się w drugą niedzielę maja, tzn. 13 maja 2018 r. Przy tej okazji przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem ks. biskupa, dzieci przystępują do I Komunii Św. w swojej parafii, niezależnie od tego do jakiej uczęszczają szkoły

9.
Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Na ten tydzień prosimy mieszkańców domków oraz szeregówek (do nr 16) z ul. Sympatycznej. Przypominamy, że składka na sprzątanie kościoła i kwiaty wynosi 30 zł. Pieniądze można przekazać w zakrystii lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem „ na sprzątanie i kwiaty do kościoła.

10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.07.2017r.

1. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.

2. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.

3. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca.
Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od 17.00. W I piątek od godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Serca Pana Jezusa i Msza św. o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu obchodzimy:
 
- w poniedziałek, 03.07, święto św. Tomasza Apostoła,
- w czwartek, 06.07, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
- w sobotę 08.07, wspomnienie św. Jana z Dukli

5. Uczniowie klas VI z naszej parafii proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w celu zakupienia indeksów, w których będą wpisywane oceny z religii oraz I piątki miesiąca. Indeks jest niezbędny w przygotowaniu do bierzmowania.

6. Zapraszamy do udziału w 40. Pieszej Pielgrzymce z Rzeszowa do Częstochowy w grupie św. Kazimierza (4-13 sierpnia). Można się jeszcze zapisać dziś w Katedrze do godz. 13.00, przy wyjściu z kościoła, oraz po każdej Mszy św. w naszej parafii. Dodatkowe informacje są w gablotce.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Na ten tydzień prosimy mieszkańców bloku nr 15 z ul. Sympatycznej. Przypominamy, że składka na sprzątanie kościoła i kwiaty wynosi 30 zł. Pieniądze można przekazać w zakrystii lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem „ na sprzątanie i kwiaty do kościoła.

8. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki: „Źródło” i „Niedzielę.
 
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS