Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2016r.
1.    Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 
2. W dniu dzisiejszym poświęcimy opłatki, którymi będziemy się dzielić przy wigilijnym stole. Następnie opłatki będą rozprowadzane przez przedstawicieli Rady Parafialnej po Mszach św. przed kościołem. Opłatek wigilijny z parafii to znak jedności ze wspólnotą parafialną, którą łączy jeden cel-wspieranie się na drodze do nieba. Ofiary, jakie będą składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na budowę kościoła.
 
3. Po Mszach św. będzie także możliwość zakupienia świec (duże 12 zł., małe 5 zł.) oraz kartek świątecznych. Nadwyżki z tej sprzedaży będą przeznaczone na Caritas parafialny.
 
4Dziś przeżywamy także Dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Będzie także zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc dla naszych Rodaków zza wschodniej granicy.
 
5.  Trwa Adwent, który ma nas przygotować nie tylko do Świąt Bożego Narodzenia, ale także na przyjście Chrystusa przy końcu czasów.Razem z Matką Najświętszą pragniemy przygotowywać się na spotkanie z Panem poprzez udział we Mszach Św. roratnich. Roraty będą odprawiane w dni powszednie o godz. 18.00. Zachęcamy do licznego udziału dorosłych, młodzież, a także dzieci, które zaopatrzone w lampiony będą uczestniczyć w procesji na początku Mszy św. Jako potwierdzenie uczestnictwa w roratach otrzymają plansze z naklejkami.
 
6. Zapraszamy na spotkanie dzieci ze św. Mikołajem, jakie odbędzie się w domu parafialnym we wtorek, 06.12 o godz. 17.00. Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorami.
 
7. We środę  nowenna do MB Częstochowskiej. Po niej spotkanie Akcji Katolickiej.
 
8. We czwartek, 8 XII, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o godz. 18.00.
 
9. W sobotę (10 XII) spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w rekolekcjach. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o 18.00 a po niej dalszy ciąg w domu parafialnym.
 
10. Spowiedź adwentowa w naszej parafii będzie w poniedziałek 19 XII. Już teraz uwzględnijmy to w naszym przygotowaniu do świąt i skorzystajmy z okazji. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
 
11. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z ul. Kwiatkowskiego: Szwed Monika Roman, Telega Agnieszka Dawid, Pruś Elżbieta Tomasz oraz mieszkańcy szeregówek: 123F/1-2, 125B/ 1-4 i 125C/ 1-5. Przypominamy, że ofiarę w wysokości 30 zł. możemy złożyć w zakrystii lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem „na wystrój kościoła”.
  
 
12.  Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Polecamy szczególnie tygodnik Niedziela, w którym znajduje się artykuł z uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, jaka odbyła się w naszej parafii 6 listopada. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS