Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
  
XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 21. 08.2016r.
1. Dziś składka na fundamenty nowego kościoła. Ofiary możemy składać na tacę w kopertach lub przesyłać na konto parafialne. W ostatnim miesiącu zebraliśmy na ten cel 10 970 zł. Jak widzimy kończą się prace przy fundamentach i wkrótce rozpocznie się murowanie ścian. Do tej pory wypłaciliśmy wykonawcy kwotę 123 tys. zł.
 
Po Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.
 
2. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
3. Uroczystość Odpustowa w naszej parafii ku czci MB Częstochowskiej wypada w tym roku w piątek 26.08. Msza św. rano o godz. 8.00. Suma odpustowa będzie o godz. 18.00. Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Ryszard Tokarz, proboszcz z Mrowli. Będziemy świętować także 10-lecie istnienia naszej parafii. Do udziału w odpuście zapraszam: dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców do dzwonienia,  Strażaków oraz wszystkich Parafian.
 
4Spowiedź przed Odpustem będzie się we czwartek (25 VIII) od godz. 17.00 do 18.00. Skorzystajmy z tej okazji, byśmy święto parafialne przeżyli w stanie łaski uświęcającej. Dla dzieci i młodzieży będzie to spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego.
 
5. Dzisiaj kończymy akcję pomocy rodzinom naszej parafii, dla których wyprawnie kilkorga dzieci do szkoły wiąże się z poważnymi wydatkami sięgającymi nawet ponad tysiąca złotych. W związku z tym Caritas Parafialny zwraca się z prośbą o pomoc. W przedsionku kościoła jest kosz, do którego możemy składać przybory szkolne. lub złożyć ofiarę pieniężną do puszki Caritas. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 
6. Dożynki Diecezjalne odbędą się w niedzielę 28 sierpnia w Rzeszowie przy Katedrze. Początek o godz. 11.00. Msza św. o godz. 12.00.
 
7.  Zapraszamy na Marsz na Rzecz Trzeźwości, który odbędzie się w poniedziałek, 29 sierpnia. Rozpoczęcie Mszą św.  o godz. 18.00 w kościele św. Krzyża.
 
8. Fundacja „Pomoc Kościołowi w potrzebie” organizuje po raz kolejny zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc ubogim krajom misyjnym (budowa studni, szpitali i szkół). W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się 1. września do godz. 16.00. Prosimy zużyte sprzęty przywozić kilka dni wcześniej i składać na parkingu przy kościele.
 
9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lwowa, Poczajowa, Krzemieńca, Kochawiny, Doliny, która odbędzie się w dniach 08-11 września br. Koszt wynosi 300 zł. Potrzebny jest ważny paszport. zapisy do niedzieli 28.08. Wyjazd z Mrowli.
 
10. Przypominamy, że osoby, które zapisały się na przyszłoroczną pielgrzymkę autokarową do Fatimy, powinny do końca sierpnia potwierdzić swój udział i uiścić zaliczkę w wysokości 500 zł.
 
11. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Prosimy mieszkańców z ul. Podmiejskiej: Grzebyk Józefa Jan, Szyszko Halina Stanisław, Chorzępa Anna, Pruc Renata Krzysztof, Mazur Janina, Selwa Elżbieta Józef, Pyziak Bożena Grzegorz.
 
12. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę.
 
 
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS