Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
PROGAM AUTOKAROWEJ PIELGRZYMKI DO FATIMY,
LOURDES, PARAY LE MONIAL (wyjazd: początek wakacji 2017) 
 
1 dzień: godz. 5.00 zbiórka uczestników przy kościele w Mrowli. Pakowanie bagaży, Msza Święta; wyjazd do Azzano Decimo; obiadokolacja – nocleg.
2 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie i wyjazd do Mediolanu – zwiedzanie miasta; przejazd do hotelu ok. Sanremo - obiadokolacja - nocleg.
3 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży, śniadanie, wyjazd do Lloret de Mar – zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek nad Morzem do obiadokolacji - nocleg.
4 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży śniadanie; przejazd na zwiedzanie Barcelony: spacer od pomnika Columba przez plac Ramblas do gotyckiej katedry Santa Maria del Mar z XV w., Sagrada Familia – kościół św. Rodziny; wyjazd do Montserrat; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej (Czarnulki); przejazd do hotelu ok. Saragosy;  obiadokolacja - nocleg.
5 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Saragosy i nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar; przejazd do Toledo, 1. stolicy Hiszpanii, zwiedzanie; wyjazd do Talavery – obiadokolacja - nocleg.
6 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Lizbony, zwiedzanie miejsc związanych ze św. Antonim; przejazd do Belem – zobaczenie Klasztoru Hieronimitów i Pałacu Królewskiego (obecnie siedziba prezydenta); wyjazd do Fatimy; zakwaterowanie i obiadokolacja; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami - nocleg.
7 dzień: godz. 7.00 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, Loca Do Anjo (miejsce gdzie dzieciom objawił się Anioł), domy rodzinne pastuszków, Msza Św, Droga Krzyżowa i Kalwaria, Sanktuarium gdzie
są pochowane dzieci; 19.00 obiadokolacja; o godz. 21.30 uczestnictwo w nabożeństwie różańcowym i Procesji Maryjnej z lampionami - nocleg.
8 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru i śniadanie; wyjazd do Bragi religijnej stolicy Portugalii – zwiedzanie kompleksu Bom Jezus; przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie Bazyliki św. Jakuba Apostoła. Jest to jeden
z ważniejszych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijan obok Jerozolimy i Rzymu; przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja - nocleg.
9 dzień: godz. 6.00 Msza św., pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie; wyjazd do Lourdes – zakwaterowanie i obiadokolacja. O godz. 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami - nocleg.
10 dzień: godz. 7.30 śniadanie; wyjście na zwiedzanie miejsc związanych z objawieniem, przejście i modlitwa w Grocie gdzie ukazała się Matka Boża Bernardecie, Droga Krzyżowa, Msza Święta, możliwość zanurzenia w basenach, nawiedzenie domu św. Bernadety i czas wolny, 19.00 obiadokolacja, 21.00 nabożeństwo różańcowe i Procesja Maryjna z lampionami - nocleg.
11 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie, wyjazd do Paray le Monial – (1. piątki miesiąca),  przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
12 dzień: godz. 6.00, pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie, wyjazd do Pilzna (Czechy) do hotelu, zakwaterowanie obiadokolacja i nocleg.
13 dzień: godz. 6.00 pakowanie bagaży do autokaru, śniadanie, wyjazd do Pragi, zwiedzanie kompleksu zamkowego Hradczany, Zamek Królewski, Belweder, Katedra św. Wita. Złota Uliczka. przyjazd do Rzeszowa - zakończenie pielgrzymki ok. godz. 22.00.
Koszt 13-dniowej pielgrzymki wynosi: 1.250 zł i 415 euro + 15 euro na bilety wstępu.
Mamy jeszcze ok. 10 miejsc. Zapisy do 13 listopada z zaliczką.
Organizator zapewnia: autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), noclegi w hotelach klasy turystycznej (pokoje z łazienkami 2, 3 os., bez klimatyzacji); wyżywienie 2 razy dziennie, śniadania i obiadokolacje; obsługę pilota na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach , Msza Św. Ubezpieczenie AXA obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie. 
 
 
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2016r.
1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlitwą otoczmy misjonarzy i misjonarki, szczególnie pochodzących  naszej diecezji.
 
2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwa są odprawiane przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Natomiast w niedzielę różaniec odmawiamy o godz. 15.30. Gdy nie będziemy mogli przyjść do kościoła, możemy odmówić różaniec w domu.
 
3. We środę nowennę do MB Częstochowskiej połączymy z różańcem.
 
4Zawierzenie Panu Bogu środowiska akademickiego całej naszej diecezji na Nowy Rok Akademicki 2016/2017 odbędzie się w środę, 26 października w Bazylice OO. Bernardynów, ul. Sokoła 8, Msza św. o godz. 18.30.
 
5. W niedzielę 6 listopada odbędzie się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego, którego dokona ks. Bp Ordynariusz Jan Wątroba.
 
6. Przez cały listopad będziemy polecać naszych drogich zmarłych w tradycyjnej modlitwie wypominkowej. Kartki na wypominki w kopertach znajdują się na stoliku za ławkami. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Za zmarłych będziemy odmawiać dziesiątek różańca po każdej Mszy św. oraz odprawiać Msze św. w ich intencji.
  
 
7. Nasza Parafia wraz  parafią Mrowla organizuje pielgrzymkę autokarową do Fatimy w 100-lecie objawień. 13-dniowy wyjazd odbędzie się po zakończeniu roku szkolnego w 2017r. Jest jeszcze 10 wolnych miejsc. Zapisy wraz z zaliczką 500 zł. do 13 listopada. Szczegóły  na stronie internetowej parafii.
 
8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Na ten tydzień prosimy parafian z ul. Sympatycznej: mieszkańców bloku nr 24, 26 i nr 28. Ofiara ta wynosi 30 zł. i możemy ją składać w zakrystii lub przesłać na konto parafii z dopiskiem” sprzątanie i wystrój kościoła".
  
9. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stolikach za ławkami znajdziemy nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS