Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
  
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 17.07.2016r.
1. Dziś, w 3. niedzielę miesiąca, składka na budowę kościoła. W ostatnim miesiącu zebraliśmy na ten cel 11 750 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom! Ofiary możemy składać w kopertach na tacę lub przesyłać na konto bankowe parafii. Na stronie internetowej można śledzić postępy robót. Obecnie trwają prace przy fundamentach nowej świątyni.
 
2. Po Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci. Przypominamy, że małe dzieci rodziców, którzy przystępują do Komunii św. otrzymują krzyżyk na czole.
 
3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
4Od 20 do 25 lipca w naszej diecezji będziemy gościć młodzież z całego świata w czasie tzw.: „Dni w diecezjach”. Później młodzież uda się do Krakowa na finał Światowych Dni Młodzieży. Szczegóły w gablocie.
 
5. W sobotę, 23.07, święto św. Brygidy Patronki Europy.
 
6. Szczegóły autokarowego wyjazdu z naszej parafii na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 
7. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa- Patrona kierowców odbędzie  się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Miva Polska to stowarzyszenie zbierające fundusze na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Co roku z okazji wspomnienia św. Krzysztofa i poświęcenia pojazdów organizowana jest akcja: „podaruj 1 grosz za kilometr jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel składamy do puszek po Mszy św
 
8. Informujemy te osoby, które zapisały się już na przyszłoroczną wakacyjną pielgrzymkę do Fatimy, że w zakrystii mogą otrzymać program. Do końca września potwierdzają decyzję wyjazdu i wpłacają zaliczkę w wysokości 500 zł.
 
9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Prosimy mieszkańców z ul. Koło: Tobiasz Krystyna Adam, Szetela Halina Mieczysław, Zięba Emilia, Borek Helena Leszek, Płonka Helena Adolf, Kadłuczka Wiktoria, z ul. Podmiejskiej: Ziemba Alicja.
 
10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę.
 
 
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS