Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
 
ZAKUP BRYKI DLA WERONIKI
 
   „Bądźcie więc miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”, to hasło Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, jaki ogłosił papież Franciszek w dniu 8 grudnia 2015 r. Mamy w tym czasie uzmysłowić sobie, że wszyscy jesteśmy wielkimi dłużnikami Boga, który zawsze okazuje nam swoje miłosierdzie, gdy tylko do Niego przyjdziemy i z żalem wyznamy swoje grzechy. To rodzi wdzięczność i zobowiązuje do tego, byśmy sami okazywali miłosierdzie naszym bliźnim.
  
   13 grudnia 2015 r. została ogłoszona akcja „zakup bryki dla Weroniki”. Chodziło o nowy, większy wózek dla naszej Parafianki Weroniki. Nowy kosztuje 12 tys. zł.; dofinansowanie wynosi 5 tys. zł., a więc brakowało jeszcze 7 tys. zł. Właśnie tę kwotę postanowiliśmy zebrać jako konkretny czyn w Roku Miłosierdzia.
Z radością pragnę ogłosić, że udało nam się już zgromadzić potrzebną kwotę. Dokładnie mamy 7440 zł. na zakup wózka.
Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom, za okazane serce, hojność oraz zrozumienie dla bliźniego znajdującego się w potrzebie. Jest to piękne  świadectwo waszej wiary i konkretny czyn miłosierdzia, który na pewno nie pozostanie bez nagrody u Pana. Bóg zapłać!
                                                                      ks. proboszcz 
 
 
 
V NIEDZIELA ZWYKŁA 07.02.2016 r.
 
1. Dziś po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańcowych.
 
2. W dniach 7- 13 lutego będziemy przeżywać 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tak ważnej sprawie.      
 
 
3. We wtorek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy rodziców oraz młodzież przygotowującą się przyjęcia sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbędzie się egzamin diecezjalny.
 
 
4. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Msze św. o godz. 8.00, 16.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Posypaniem głowy popiołem rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Składka ze Środy Popielcowej zostanie przeznaczona dla parafialnego Caritas na pomoc dla potrzebujących.
 
5. W czwartek, 11 lutego  będziemy przeżywać Światowy Dzień Chorego. Centralna uroczystość odbędzie się  w Bazylice OO. Bernardynów o godz. 9.00. Eucharystii będzie przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba.
 
6. Droga Krzyżowa w piątek przed Mszą św. o godz. 17.30. Młodzież z KSM-u przygotuje także nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 19.00. Zaprasza na nią młodzież naszej parafii oraz osoby, które nie mogą uczestniczyć we wcześniejszym nabożeństwie.
 
  
7. Kuria Diecezjalna zachęca do udziału w corocznej Drodze Krzyżowej ulicami Rzeszowa, która odbędzie się w najbliższy piątek. Początek o godz. 18.00 na placu Śreniawitów.
  
8. Nabożeństwo Gorzkich Żali  z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.15 a po nich ok. 16.00 Msza św. bez kazania. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału
w tych nabożeństwach.
 
9. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła Na ten tydzień prosimy mieszkańców z ul. Sympatycznej z bloku nr 24, 26 i 28
 
10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę”. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami.
 
 
     
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS