Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
  XV NIEDZIELA ZWYKŁA 13.07.2014 r.
 
1.Dziś w Katedrze Nabożeństwo Fatimskie. Początek o godz. 19.00.
 
 
2. W środę wspomnienie NMP Z Góry Karmel. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
 
3. Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie)  prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, przeznaczonego do utylizacji lub ponownego użytkowania w krajach misyjnych Afryki, Azji i, Ameryki Południowej (w szkołach, szpitalach) prowadzonych przez misjonarzy. W naszej parafii taka zbiórka odbędzie się we środę – 16 lipca o godz. 17.00 na parkingu przy kościele. Od jutra można już składać zużyty sprzęt.
 
4. Prezydent Miasta Rzeszowa serdecznie zaprasza Mieszkańców Osiedla Drabinianka na spotkanie, które odbędzie się w dniu 18 lipca (piątek) br. o godz. 17.00 w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Strażackiej 9. Spotkanie zostanie poprzedzone uroczystym otwarciem ul. Strażackiej, które rozpocznie się o godz. 16.30. Podczas spotkania zostaną omówione wnioski do budżetu miasta na 2015 r. oraz bieżące sprawy osiedla.
 
 
5.Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Jachowicza: Kawa Maria, Międlar Zofia Krzysztof, Gajdek Emilia, Dynda Anna Antoni, Warchoł Lidia Mariusz, Rak Ewa Stanisław, Fortuna Agnieszka Arkadiusz.
 
6. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę.
 
 
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 20.07.2014 r.
 
1.   Dziś w 3. niedzielę miesiąca zbiórka na spłacenie długu za Dom Parafialny. Do spłacenia pozostało jeszcze ok. 10 tys. zł. Ofiary można składać na tacę
w kopertach lub przesyłać na konto parafialne. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 
 
2. Po Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci. Przypominamy, że małe dzieci rodziców, którzy przystępują do Komunii św. otrzymują krzyżyk na czole.
 
 
3. W dniu dzisiejszym obchodzimy 1. rocznicę Ingresu do Katedry nowego Pasterza naszej diecezji ks. Bpa Jana Wątrobę. Polecajmy Go w naszych modlitwach.
 
4. W środę święto św. Brygidy, Patronki Europy. Po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
 
5.W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa- Patrona kierowców odbędzie  się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Miva Polska to stowarzyszenie zbierające fundusze na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Co roku z okazji wspomnienia św. Krzysztofa i poświęcenia pojazdów organizowana jest akcja: „podaruj 1 grosz za kilometr jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel składamy do puszek po Mszy św.
 
6. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Jachowicza: Niedziela Edyta Piotr, Gerke Anna Klaudiusz i ul. Koło: Miłek Anna Jacek, Śmigiel Genowefa Bogdan, Czekaj Maria Ferdynand, Bylak Krystyna Tadeusz, Tobiasz Maria Stanisław.
 
7. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”.
 
 
 
 
XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.07.2014 r.
 
1.   Dziś z okazji wspomnienia św. Krzysztofa- Patrona kierowców odbędzie  się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych po każdej Mszy św. Miva Polska to stowarzyszenie zbierające fundusze na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy. Co roku z okazji wspomnienia św. Krzysztofa i poświęcenia pojazdów organizowana jest akcja: „podaruj 1 grosz za kilometr jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu. Ofiary na ten cel składamy do puszek po Mszy św.
  
2.W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
  
3. W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. Od 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 
4. W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Początek o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy.
 
 
5.W przyszłą niedzielę, 3 sierpnia, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.
o godz. 8.00
.
 
6. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Koło: Woźnica Anna Paweł, Złamaniec Walentyna Bogdan, Osinko Ewelina Krzysztof, Tutak Teresa Józef, Golema Janina Janusz, Twardzik Agnieszka Mateusz, Twardzik Anna, Franciszek.
 
7. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”.
 
 
 
   
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS