Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
  
 
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 26.10.2014 r.
 
1. Dziś o godz. 11.00 odbędzie się  uroczystość odsłonięcia  pomnika Jana Pakosławica ze Strożysk, pierwszego właściciela Rzeszowa. Pomnik jest usytuowany na skwerze między gmachem NFZ a Zamkiem Lubomirskich.
 
2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej. W dni powszednie nabożeństwa są odprawiane przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Natomiast w niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00. Gdy nie będziemy mogli przyjść do kościoła, możemy odmówić różaniec w domu.
  
3. W środę przed Mszą św.  nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej, którą połączymy z modlitwą różańcową.
  
4. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych. Bóg zapłać wszystkim za udział w tej modlitwie, a szczególnie Różom Różańcowym i innym grupom parafialnym. Mamy nadzieję, że wspólna modlitwa różańcowa odmawiana w świątyni i w naszych domach wyprosiła wiele łask przez wstawiennictwo Matki Bożej.
 
5. W piątek także spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych od godz. 17.00 do 18.00. Skorzystajmy z okazji, byśmy mogli zyskiwać odpusty dla naszych drogich zmarłych.
 
6. W sobotę (01.11) Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. Na cmentarzach Rzeszowa Msze św. o godz. 14.00. Tego roku liturgię Mszy św. na cmentarzu w Wilkowyi przygotuje nasza Parafia.  
 
7. W niedzielę (02.11) dzień zaduszny, w którym spieszymy ze szczególną pomocą naszym zmarłym przebywającym w czyśćcu.
 
8. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 
9. W listopadzie możemy zyskiwać odpusty i ofiarować je za zmarłych: od 1 do 8 listopada odpust zupełny, w pozostałe dni listopada odpust cząstkowy. Warunki zyskania odpustu są następujące: wyzbycie się przywiązania do grzechu, Komunia św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i dowolna modlitwa w intencjach, w których modli się Ojciec św.
 
10. Przez cały listopad będziemy polecać naszych drogich zmarłych w tradycyjnej modlitwie wypominkowej. Kartki na wypominki w kopertach znajdują się na stoliku za ławkami. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać w zakrystii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Za zmarłych będziemy odmawiać dziesiątek różańca po każdej Mszy św. oraz odprawiać Msze św. w ich intencji.
 
11. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny odpowiedzialne za przyszły tydzień  z ul. Sympatycznej: mieszkańców bloków ( od 18 do 28). Ofiara wynosi 30 zł. na rok. Można składać ją  w zakrystii lub przesłać na konto parafii.
 
12. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
 
 
 
   
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS