Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
  
 
XXV NIEDZIELA ZWYKŁA 21.09.2014 r.
 
1. W ostatnią niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Najpierw podsumowaliśmy budowę Domu Parafialnego. Koszt budowy wyniósł 788 tys. 224 zł. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim za ofiary pieniężne, pracę oraz modlitwę ofiarowane na ten cel. Bóg zapłać! Daliście piękne świadectwo waszej wiary i odpowiedzialności za lokalny Kościół, jakim jest nasza Parafia. Na spotkaniu ustaliliśmy, że jest potrzeba budowy nowej świątyni. W chwili obecnej trwają prace nad projektem. Nowy kościół planowany jest na terenie pomiędzy obecną świątynią a Domem Parafialnym. Składka w 3. niedziele miesiąca, od września, przeznaczona jest na projekt nowego kościoła. Szczegóły znajdziemy w gazetce Miriam.
  
2. Dziś w 3. niedzielę miesiąca składka na projekt nowej świątyni. Ofiary, jak do tej pory możemy także składać na tacę w kopertach lub przesyłać na konto parafialne z dopiskiem „na budowę kościoła”.
  
3. W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci. Po tym błogosławieństwie p. Edyta zaprasza do Domu Parafialnego na spotkanie dzieci, które występowały w jasełkach, a także wszystkie chętne dzieci ze szkoły podstawowej do śpiewania w scholii.
 
4. We wtorek (23.09) wspomnienie św. Ojca Pio.
 
5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
6. Od przyszłej niedzieli, po każdej Mszy św., będziemy odmawiać modlitwę-egzorcyzm do św. Michała Archanioła. Inicjatywa wyszła od wiernych i została przyjęta na Radzie Parafialnej. Tekst modlitwy będzie wyświetlany na tablicy, na której są wyświetlane teksty śpiewanych pieśni oraz w gazetce Miriam. W obecnych czasach działanie złego ducha jest bardzo widoczne, dlatego wszyscy potrzebujemy modlitwy za wstawiennictwem św. Michała, byśmy mogli się obronić przed złem.
   
7. W związku z wypadającym we wrześniu 48. Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu oraz wspomnieniem liturgicznym Świętych Archaniołów, a w wśród nich św. Gabriela – patrona radia, w przyszłą niedzielę odbędzie  zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via”.
Natomiast w tę niedzielę będą rozdawane bezpłatnie płytki z nagranymi audycjami Radia Maryja, by osobiście zapoznać się z wartościowymi tematami poruszanymi przez to radio. Inicjatywa ta wyszła od parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja.
 
8. W przyszłą niedzielę w Katedrze po Mszy św. o godz. 19.00 zostanie przedstawione Oratorium Papieskie „Droga do świętości”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 
9. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Strażackiej: Frańczak Dorota, Pacześniak Czesława Tadeusz, Turek Kornelia Bogdan, Wnuk Krystyna Bogusław, Kuś Małgorzata Roman, Pałka Helena Zdzisław, Najdecka Zdzisława Henryk.
 
10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
 
 
 
   
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS