Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
  
 
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 28.09.2014 r.
 
1. Od dzisiejszej niedzieli, po każdej Mszy św., będziemy odmawiać modlitwę-egzorcyzm do św. Michała Archanioła. Inicjatywa wyszła od wiernych i została przyjęta na Radzie Parafialnej. Tekst modlitwy będzie wyświetlany na tablicy, na której są wyświetlane teksty śpiewanych pieśni oraz w gazetce Miriam. W obecnych czasach działanie złego ducha jest bardzo widoczne, dlatego wszyscy potrzebujemy modlitwy za wstawiennictwem św. Michała, byśmy mogli się obronić przed złem.
  
2. W związku z wypadającym we wrześniu Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu oraz jutrzejszym wspomnieniem liturgicznym Świętych Archaniołów, a w wśród nich św. Gabriela – patrona radia, dziś odbędzie  zbiórka do puszek na potrzeby Katolickiego Radia „Via”. Natomiast z inicjatywy parafialnego Koła Przyjaciół Radia Maryja rozdawane bezpłatnie płytki z nagranymi audycjami Radia Maryja, by osobiście zapoznać się z wartościowymi tematami poruszanymi przez to radio.
  
3. W Katedrze, w dniu dzisiejszym, po Mszy św. o godz. 19.00 zostanie przedstawione Oratorium Papieskie „Droga do świętości”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.
 
4. W środę (01.10) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus i początek nabożeństw różańcowych. W dni powszednie nabożeństwa będą odprawiane przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Natomiast w niedzielę różaniec będziemy odmawiać po Mszy św. o godz. 8.00. W zakrystii mogą zapisywać się róże oraz inne grupy do prowadzenia modlitwy różańcowej.
Gorąco zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w różańcu (dzieci, jako potwierdzenie ich udziału w nabożeństwie, będą dostawały puzzle). Modlitwa różańcowa to skuteczny sposób wypraszania łask od Boga przez ręce Maryi. Gdy nie będziemy mogli przyjść do kościoła, możemy odmówić różaniec w domu.
 
5. W środę po Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej oraz sympatyków i osób czytających lekcje podczas Mszy św.
 
6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w I czwartek od 17.30 i w I piątek od 17.00.
   
7. W I sobotę modlitwę różańcową ofiarujemy jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata. Początek o godz. 17.30.
 
8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. godz. 8.00 i różańcu.
 
9.   Za tydzień: o godz. 11.00 próba scholii. Pani Edyta zaprasza na nią dzieci (dziewczynki i chłopców ze szkoły podstawowej.       
 
Po Mszy św. o godz. 12.00 w Domu Parafialnym ważne spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowaniaenryk.
 
10. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Strażackiej: Mendrala Kazimiera Jan, Machnicka Emilia Fryderyk, Dusza Bożena Wojciech, Domino Lucyna Jan, Tarnowska Grażyna Stanisław, Cypryś Lucyna.
 
11. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.
U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stoliku za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
 
 
 
   
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS