Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
  
 
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA 23.11.2014 r.
 
1. Dziś wypada Uroczystość Chrystusa Króla, święto patronalne Akcji Katolickiej  i KSM-u oraz zakończenie Roku Wiary. Msza św. w Katedrze., o godz. 12.00 pod przewodnictwem Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby.
 
Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa. Dzisiejsza Składka przeznaczona jest na organizację światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 r.
 
2. W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie scholii. Zaczną się próby śpiewu kolęd oraz przygotowanie do jasełek. Zapraszamy na nie dzieci ze szkoły podstawowej, szczególnie te, które występowały już w jasełkach w poprzednich latach.
 
  
3W środę, 26.11. o godz. 15.00 MSZA ŚW. BARBÓRKOWA. Modlimy się w intencji pracowników Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, gdyż na terenie naszej parafii, przy ul. Kwiatkowskiego, znajduje się kopalnia gazu ziemnego. Zapraszamy do udziału.
  
4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
 
5. Kończy się listopad, w którym polecamy naszych zmarłych w tradycyjnej modlitwie wypominkowej. Za zmarłych odmawiamy dziesiątek różańca po każdej Mszy św. Kartki na wypominki w kopertach znajdują się na stoliku za ławkami. Wypełnione czytelnie kartki proszę składać w zakrystii.
 
6. Za tydzień rozpoczynamy ADWENT – czas przygotowania na przyjcie Pana.
 
7. Zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Odbędzie się ona
w naszej świątyni w środę 10 grudnia. Modlitwie będzie przewodniczył ks. Mariusz Mik,  duszpasterz  Ruchu „Odnowy w Duchu świętym”.
 
8. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny zdrowienie  odpowiedzialne za przyszły tydzień z ul. Kwiatkowskiego: Holik Anna Andrzej, Ferenc Teresa, Łopacka Anna Józef, Filip Genowefa Henryk, Rycko Wiktoria, Kielar Irena Józef, Ząbczyk Marianna.
 
 
9. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”. Na stolikach za ławkami jest nowy numer gazetki Miriam. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii oraz zabawami i rebusami.
 
 
 
 
 
   
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS