Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.04.2018r.

1. W dzisiejszą niedzielę składka na budowę nowego kościoła. Ofiary możemy przesyłać na konto parafii lub składać w kopertach na tacę. W ostatnim miesiącu zebraliśmy na ten cel 14 669 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. W tym czasie wydatki wyniosły ponad 50 000 zł. Obecnie kończą się prace tynkarskie (do 20.04). Następnie planujemy wykonać posadzkę w kościele, tak by można było wejść do kościoła jeszcze przed wakacjami. Równolegle chcemy podjąć prace przygotowawcze do wykonania ogrzewania w jesieni tego roku. Przydałoby się jeszcze założyć nagłośnienie. Jak widzimy plany mamy ambitne, ale ich realizacja będzie zależeć od zgromadzonych funduszy.

2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.

3. W III Niedzielę Wielkanocną, 15 kwietnia, rozpoczyna się X Tydzień Biblijny połączony z II Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. W tym roku będzie czytany list św. Pawła do Rzymian. TVP objęła swoim patronatem to wydarzenie
 
4. We środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej

5. Dom Diecezjalny Tabor zaprasza w czwartek, 19 kwietnia 2018 r., o godz. 19.00, w ramach Czwartkowych Rekolekcji Filmowych, na projekcję filmu "Święty. Niezłomny". Jest to inspirująca historia życia hiszpańskiego księdza Pedro Povedy, który w 2003 roku został ogłoszony świętym przez papieża Jana Pawła II. Wstęp na seans to dobrowolna ofiara.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i zakonne.

7. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Na ten tydzień prosimy mieszkańców z ul. Strażackiej: mieszkańców z bloków: 44B, 44C. Jednocześnie przypominamy, że roczna składka na sprzątanie i wystrój kościoła wynosi 30 zł. Ofiarę można złożyć w zakrystii lub przesłać na konto parafialne z dopiskiem: na sprzątanie i wystrój kościoła.
 
8. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć tygodniki: „Źródło” i „Niedzielę. Na stoliku za ławkami jest gazetka Miriam. 
 
 
 
 
 
 Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'

Autor: administrator Dodano dnia: poniedziałek 01 styczeń 2018 - 18:24:02


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS