Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
  
 
XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 31.08.2014 r.
 
1.   Dziękuję za przygotowanie i udział w Uroczystości Odpustowej, która odbyła się w ubiegły wtorek (26.08). Składam podziękowanie za piękne udekorowanie świątyni, za oprawę muzyczną organiście oraz zespołowi muzycznemu, Strażakom, służbie liturgicznej, Parafianom i Gościom za liczny udział. Bóg zapłać! Niech Przemożna Patronka naszej parafii wynagradza swoimi łaskami każdą modlitwę, ofiarę i pracę.
  
2. Chciałem także podziękować za zakupione pomoce szkolne oraz za ofiary pieniężne na ten cel. Caritas parafialna przygotowała 9 paczek z pomocami szkolnymi, które trafiły już do rodzin naszej parafii. Dziękuję także za ofiary dla osób poszkodowanych na skutek powodzi i trąby powietrznej. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na ten cel 902 zł.
  
3. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz Marszałek Władysław Ortyl zapraszają na występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, jaki odbędzie się dziś na Rynku Rzeszowskim o godz. 18.00.
 
4. Jutro (01.09) początek nowego roku szkolnego oraz kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i wychowawców. Pamiętamy także w modlitwie o tych, którzy walczyli za Ojczyznę i oddali za nią życie oraz modlimy się o pokój na świecie.
 
5. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej. Po jej zakończeniu spotkanie Akcji Katolickiej oraz osób czytających lekcje podczas Mszy św.
 
6. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.30 i w piątek od 17.00.
 
7. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u oraz Liturgicznej Służby Ołtarza.
 
8. W I sobotę miesiąca zapraszam na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Początek o godz. 17.30.
 
  
9. W sobotę, 6 września, w katedrze rzeszowskiej odbędzie się dziękczynienie za rekolekcje wakacyjne „Dzień wspólnoty”. Rozpoczęcie o godz. 10.00. Msza św.
o godz. 11.00.
Zapraszamy uczestników wakacyjnych rekolekcji, animatorów, zastępowych, pielgrzymów
 
10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00
 
11. Za tydzień o godz. 9.00 w Domu Parafialnym, 1. po wakacjach spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 
Natomiast o godz. 11.00 spotkanie kółka misyjnego. Mogą do niego należeć dzieci ze szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy nowe osoby.
 
12. W dniu 2.09 od godz. 17.00 do 19.00 w Rzeszowskiem Domu Kultury fila Drabinianka, przy ul. Strażackiej będzie można zapisać dziecko na zajęcia artystyczne. Szczegóły na ulotkach znajdujących się na stoliku za ławkami.
 
13. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Podmiejskiej: Rzegocka Stanisława Roch, Pacześniak Danuta, Łoza Anna Franciszek, Woźniak Krystyna Emil, Drapała Małgorzata Tadeusz, Miąsik Zofia, Miąsik Marta Mariusz.
 
14. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką.
U ministrantów możemy nabyć tygodniki : „Źródło” i „Niedzielę”.
 
 
 
   
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS