Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
 
  
 
 IX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.05.2016r.
 
1. W ubiegły czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego CiałaPragnę podziękować mieszkańcom ulicy Kwiatkowskiego, Strażackiej i Podmiejskiej  za przygotowanie pięknych ołtarzy. Serdecznie dziękuję Strażakom, Organiście, Służbie liturgicznej, dzieciom  i wszystkim  uczestnikom. Bóg zapłać! Dziś procesja po Mszy św. o godz. 10.00. W tygodniu procesje po Mszy św. wieczornej.
 
2. We wtorek święto Nawiedzenia NMP i ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe ku czci Matki Bożej. Dziękujemy za udział w tych nabożeństwie.
 
 
3. We środę, 01.06, nasza parafia przeżywać będzie adorację Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00, a potem  będzie nabożeństwo czerwcowe połączone z nowenną do MB Częstochowskiej. Po nim adoracja do godz. 21.00. Tak zorganizujmy sobie zajęcia w tym dniu, aby znaleźć, chociaż chwilę na modlitwę adoracyjną w kościele. Porządek adoracji róż i grup parafialnych podajemy w gazetce Miriam.
 
4.  Przez cały czerwiec po Mszy św. odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.  
 
 
5. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi we środę od 17.30 i w piątek od 17.00.
 
6. W czwartek (02 VI) zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. i procesji błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów
 
7. W piątek (03 VI) odpust w katedrze ku czci Serca Pana Jezusa. Główna Msza św. o godz. 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 
8. W I sobotę miesiąca zapraszam na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy. Początek o godz. 17.30.
 
9. W przyszłą niedzielę, 05.06, zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 
10. W budżecie obywatelskim Rzeszowa na 2017 r. znalazła się budowa kładki rowerowo-pieszej nad rzeką Strug łączącą osiedla Drabinianka, Biała i Budziwój (w 1. kategorii projekt nr 7). Mieszkańcy parafii, zwłaszcza z ul. Jachowicza i Gościnnej, wraz z Radą Osiedla zwracają się z prośbą o poparcie tego projektu. Można to uczynić po Mszy św. składając podpis na karcie do głosowania wraz z numerem pesel (można to uczynić także poprzez Internet). Głosować można po ukończeniu 16-roku życia do końca maja. Aby projekt został przyjęty musimy zebrać ponad 2 tys. podpisów. Głosowanie trwać będzie do końca maja. Zaangażujmy się  tą ważną inwestycję dla naszej parafii i osiedla.
 
11. Uczniowie klas II gimnazjum rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie odbędzie się 12.06. tj, niedziela po Mszy św. o godz. 10.00 w domu parafialnym. Wcześniej powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 
12. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Prosimy mieszkańców z ul. Gościnnej: Niedbała Bogumiła Zbigniew, Rybarczyk Maria Zbigniew, Rybarczyk Ewelina Marcin, Reizer Jadwiga Edward, Walny Henryka, Synoś Renata Andrzej, Walny Magdalena Andrzej.
 
13. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę. Na stoliku za ławkami znajduje się nasza gazeta parafialna MIRIAM. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii.
 
ABC REJESTRACJI NA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2016 W KRAKOWIE
 
Szczegółowe informacje na temat Światowych Dni Młodzieży znajdą się w specjalnym wydaniu gazetki Miriam. Do wyboru będą trzy typy pakietów: A, B, C. Cena pakietu powiększa się o 42,70 zł („Fundusz solidarnościowy”) i koszty transportu (pakiety B i C)
.WAŻNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZAPISÓW:
1.      Udział może wziąć osoba między 14, a 30 rokiem życia. 
2.      Zgłaszać się można w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania lub w zakrystii przed lub po Mszy św. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 100 zł.  Resztę pieniędzy do uzupełnienia pełnej kwoty wybranego pakietu należy wpłacić do końca maja 2016 r. Dopiero po zapłaceniu pełnej kwoty zainteresowany jest zarejestrowany, jako uczestnik ŚDM w centralnym rejestrze w Krakowie. Bardzo prosimy, aby nikt sam nie dokonywał rejestracji internetowej (zrobimy to jednorazowo, gdy z parafii uzbiera się grupa chętnych na wyjazd ).
3.      Dane potrzebne do rejestracji, które podajemy przy zapisie:
a) IMIĘ I NAZWISKO
b) NUMER PESEL
c) DATA I MIEJSCE URODZENIA
d) ADRES
e) IMIONA RODZICÓW
f) PARAFIA
g) E-MAIL I NUMER TELEFONU
h) RODZAJ PAKIETU
4.      Osoby niepełnoletnie przy zgłoszeniu podają: IMIĘ, NAZWISKO I NR TELEFONU OPIEKUNA na czas wydarzenia, który musi być jednocześnie jego uczestnikiem w tej samej grupie.
5. Zgłoszenia będą przyjmowane do końca kwietnia 2016 r.
6.  Do naszej parafialnej grupy nie przyjmujemy osób nam nieznanych. Oznacza to, że ten, kogo nie znamy osobiście musi posiadać rekomendację osoby, którą znamy i której ufamy.
7.      Z parafii pojadą opiekunowie (ksiądz i osoba świecka), którzy będą sprawować opiekę nad nieletnimi.
8.      Więcej informacji dotyczących zapisów można uzyskać u koordynatora parafialnego ŚDM pod nr telefonu: 667 – 321 – 944 ( proszę dzwonić po godz. 20.00). Ks. Stanisław Szczepanik
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS