Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 NIEDZIELA WIELKANOCNA 20.04.2014 r.
 
1. Chciałem wyrazić słowa uznania za liczny udział w Triduum Paschalnym, który był wyrazem naszej wiary i dojrzałości chrześcijańskiej. W sposób szczególny podziękuję osobom przygotowującym grób i ciemnicę oraz dbającym o czystość i piękno świątyni. Dziękuję za przygotowanie liturgii Wielkiego Tygodnia: organiście, zespołowi muzycznemu, Strażakom, którzy pełnili straż przy Bożym Grobie, wszystkim czytającym oraz służbie liturgicznej i tym, którzy w inny sposób zaangażowali się w to dzieło. Składam także podziękowanie tym rodzinom, które podzieliły się z potrzebującymi ofiarowując dla nich produkty żywnościowe. Daliście piękne świadectwo i za to w imieniu własnym i całej wspólnoty parafialnej mówię Wam staropolskie: Bóg zapłać!. 
 
 
2. Dziś. Msze św. o godz. 6.00,10.00 i 12.00.
 
3. Tradycyjnie w 3. niedzielę miesiąca składka na spłacenie długu za Dom Parafialny. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy na ten cel 3250 zł. Jednocześnie spłaciliśmy 10 tys. zł. Pozostało jeszcze 25 tys. zł. Składam serdeczne podziękowanie dla wszystkich ofiarodawców, którzy złożyli swe ofiary w kopertach na tacę, czy też przesyłając je na konto parafialne. Bóg zapłać!.
 
4. Jutro drugi dzień  Świąt Wielkanocnych. Msze św. o godz. 8.00,10.00 12.00 i 16.00.
 
5. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
6. W piątek po Mszy św. spotkanie KSM-u:
 
 
7. W sobotę Odpust w parafii Miłosierdzia Bożego w Rzeszowie-Białej. Główna Msza św. o godz. 18.00
 
  
8. Przyszła niedziela to niedziela Miłosierdzia Bożego. W Rzymie odbędzie się kanonizacja dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Z naszej parafii udaje się pielgrzymka na te uroczystości. Transmisja telewizyjna rozpocznie się o godz. 10.00. W naszym kościele Msze św., jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 12.00
i 16.00
. Ci, którzy chcą oglądać transmisję powinni wybrać Mszę św. o godz. 8.00, 12.00 i 16.00
.
 
9. W niedzielę Miłosierdzia Bożego proszę także dzieci, które wraz z rodzinami zbierały pieniądze do skarbonek, aby je przyniosły na Mszę św. na godz. 12.00. Będą je mogły uroczyście ofiarować w czasie procesji z darami.
 
10. Za tydzień na Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II, o godz. 16.00, będziemy mogli zapalić iskrę miłosierdzia, która przywędrowała do nas z Łagiewnik. Trzeba przynieść ze sobą paschaliki lub inne świece.
 
11. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Kwiatkowskiego: Błasiak Maria Józef, Żurek Halina Henryk, Mikuła Jan, Szwed Monika Roman, Ferenc Aleksandra Tadeusz, ul. Piaskowa: Róg Grażyna Zenon, Dziągwa Irena Zbigniew.
 
12. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę. Niedziela zawiera album o Janie Pawłe II i kosztuje 6 zł. Można zabrać świąteczne wydanie naszej gazetki MIRIAM. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii.
 
NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 27.04.2014 r.
 
1. Przeżywamy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W Rzymie kanonizacja dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Transmisja telewizyjna rozpocznie się o godz. 10.00. W naszym kościele Msze św., jak w każdą niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 16.00. Ci, którzy chcą oglądać transmisję powinni wybrać Mszę św. o godz. 8.00, 12.00 i 16.00. O godz. 17.00  na Rynku w Rzeszowie odbędzie się koncert Mszy Papieskiej E GIA SANTO.
 
 
2. DzW dniu dzisiejszym proszę także dzieci, które wraz z rodzinami zbierały pieniądze do skarbonek, aby je przyniosły na Mszę św. na godz. 12.00. Będą je mogły uroczyście ofiarować w czasie procesji z darami.
 
3. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ma on nas uwrażliwić na ludzi potrzebujących wielorakiej pomocy. Zachęcam do składania dobrowolnych ofiar do puszki „Caritas” znajdującej się w przedsionku kościoła. Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dla potrzebujących  z naszej parafii!.
 
4. Na poniedziałek, 28 kwietnia, została przeniesiona uroczystość św. Wojciecha.
 
5. We środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej.
 
6. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej. W tygodniu Majówki będą po wieczornej Mszy św. a w niedzielę przed Mszą św. popołudniową o godz. 15.30. Pragnę gorąco zachęcić dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.
  
7. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.30 i w piątek od godz. 17.00.
 
 
8. W sobotę (3V) Uroczystość NMP Królowej Polski. Jest to święto kościelne i narodowe. Porządek Mszy św., jak w każdą niedzielę. Z tej okazji udekorujmy domy flagami narodowymi. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata odmówimy po Mszy św. o godz. 8.00. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.
 
9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 8.00.
 
10. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Proszę następujące rodziny z ul. Kwiatkowskiego: Pruś Elżbieta Tomasz, Noga Katarzyna Andrzej, Miąsik Teresa Wiesław, Słowik Jadwiga Kazimierz, ul. Piaskowa: Domarska Bronisława Bogdan, Gołdek Anna Krzysztof, Darłak Karol.
 
11. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę. Można zabrać naszą gazetkę MIRIAM. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii.
 
 
 
   
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS