Logowanie | Rejestracja
Aktualności Komentarze: 0  Wersja do druku    
 
 
 
  
 
 XII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.06.2016r.
 
1. Dziś, w 3. niedzielę miesiąca składka na budowę nowego kościoła. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy na ten cel kwotę 7530 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Ofiary możemy składać na tacę w kopertach lub przesyłać na konto parafialne. Otrzymaliśmy pozwolenie na budowę, ale po szczegółowych badaniach geologicznych okazało się, że z powodu złego podłoża trzeba będzie wymienić część ziemi i wzmocnić fundamenty. Prosimy nie tylko o ofiary, ale także o modlitwę, by jak najlepiej rozwiązać ten problem. Ufamy, że prace budowlane ruszą w tym tygodniu.
Po Mszy św. o godz. 12.00 specjalne błogosławieństwo dla dzieci.
 
2. Dziękujemy za udział parafian w nabożeństwie fatimskim w Katedrze, jak i w pielgrzymce, z racji Roku Miłosierdzia do kościoła stacyjnego w Rzeszowie Białej.
 
 
3. W środę po Mszy św. nowenna do MB Częstochowskiej.
 
4W piątek Uroczystość Narodzin św. Jana Chrzciciela.
 
 
5. W czasie pobytu papieża Franciszka w Częstochowie w dniu 28.07 (czwartek) zostanie poświęcony kamień węgielny naszej nowej świątyni. Na to wydarzenie jest organizowany wyjazd autokarem z naszej parafii. Koszt wynosi 60 zł. Jest jeszcze kilka miejsc. Zapisy wraz z zaliczką w wysokości 30 zł w zakrystii.
 
6. Zapraszamy do udziału w 39. Pieszej Pielgrzymce z Rzeszowa do Częstochowy w grupie św. Kazimierza (4-13 sierpnia). Zapisać się można w Katedrze dziś oraz 26 czerwca do godz. 13.00 oraz po każdej Mszy św. w naszej parafii. Dodatkowe informacje są w gablotce.
 
7. Można jeszcze w zakrystii składać podpisy, wraz z peselem, pod projektem rozszerzenia obrony życia na każde poczęte dziecko.
 
8. Darmowe bilety na ŚDM. Istnieje możliwość wyjazdu na czuwanie modlitewne z papieżem Franciszkiem i Mszę św. podczas Światowych Dni Młodzieży (30 i 31 lipca) bez rejestracji i zakupu pakietu pielgrzyma. Dla grup lub pielgrzymów indywidualnych przewidziane są miejsca w sektorach zamkniętych i sektorze otwartym. Można zamówić darmowe bilety do sektorów zamkniętych. W celu ich zdobycia proszę zgłosić taką potrzebę mailowo na adres zapisyrzeszow@gmail.com, telefonicznie na nr 737900860.
  
9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na sprzątanie i wystrój kościoła. Prosimy mieszkańców z ul.: Jana Pawła II: Wilusz Katarzyna Grzegorz, z ul. Gościnnej: Bułat Anna Wojciech, z ul. Jachowicza: Ziemba Marzena Robert, Kawa Maria, Międlar Zofia Krzysztof, Gajdek Emilia, Dynda Antoni Anna.
 
10. Zachęcamy do sięgania po prasę katolicką. U ministrantów możemy nabyć: „Źródło” i „Niedzielę. Na stoliku za ławkami znajduje się nasza gazeta parafialna MIRIAM. Dzieci otrzymają karteczki z tekstem Ewangelii.
 
 
  Intencje Mszy św. umieszczone sa w zakładce 'Intencje mszalne'
Autor: administrator Dodano dnia: sobota 12 kwiecień 2014 - 12:22:00


Copyright Parafia MB Częstochowskiej
Powered by e107 CMS